Banner
ورود اعضاء الإثنين 21 جوان 2021 | دو شنبه, 31 خرداد 1400

راز موفقیت در پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری

یک شنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 14:41:22

یکی از رتبه‌های برتر کنکور به تشریح نکاتی درباره مطالعه‌ دروس و نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون سراسری پرداخت.

تصویر
راز موفقیت در پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، تنها ۱۱ روز به برگزاری کنکور سراسری باقی مانده است و داوطلبان روزهای پر‌استرسی را می‌گذرانند.

ایسکانیوز در نظر دارد در مصاحبه با مشاوران تحصیلی، معلمان، رتبه‌های برتر کنکور، توصیه‌های لحظات آخری به داوطلبان را تا زمان برگزاری آزمون سراسری در اختیار داوطلبان قرار دهد.

مهدی موسلو از رتبه‌های برتر کنکور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسکانیوز با اشاره به نحوه مطالعه دروس در روزهای باقی مانده تا کنکور اظهار کرد: داوطلبان باید ۱۱ روز باقی مانده را تنها به مرور دروس عمومی اختصاص دهند، از طرفی مفاهیم کلیدی و پرتکرار دروس اختصاصی را نیز مرور کنند.

وی ادامه داد: مطالعه مطالب جدید درسی یک ماه پیش از فرا رسیدن کنکور کاملاً اشتباه است، تصور کنید در روزهای پایانی داوطلبی بخواهد مطلبی که پیش‌تر آن را مطالعه نکرده، فرا بگیرد، در چنین شرایطی به علت دشوار بودن یا تفهیم نشدن مبحث درسی داوطلب نمی‌تواند بر آن بخش تسلط داشته باشد به همین دلیل ممکن است دچار استرس شود و مطالب دیگر را نیز فراموش کند.

این رتبه برتر کنکور به داوطلبان توصیه می‌کند روزهای باقیمانده را به مسلط شدن بر مطالبی که پیش‌تر مطالعه کرده‌اند، اختصاص دهند. مرور کنکورهای سالهای گذشته همچنین آزمون‌های آزمایشی که در طول سال برگزار می‌شود مفید به نظر می‌رسد و می‌تواند ذهن داوطلبان را برای کنکور آماده کند.

وی با اشاره به نکاتی که داوطلبان باید در جلسه آزمون آن را رعایت کنند خاطرنشان کرد: در درجه اول داوطلبان باید تنها سوالاتی که از صحیح بودن آن اطمینان دارند را وارد پاسخنامه کنند، همچنین بر پاسخگویی به سوالاتی که پاسخ آن را به طور کامل به یاد ندارند، اصرار نورزند.

موسولو با اشاره به نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات آزمون بیان کرد: داوطلبان در ابتدا باید به سوالاتی که بلدند پاسخ دهند و تا انتهای سوالات همان درس پیش روند، برخی داوطلبان زمانی که نمی‌توانند به چند سوال متوالی از یک مبحث درسی پاسخ دهند، سراغ سوالات درس بعدی می‌روند، بهتر است بر اساس سوالات دفترچه آزمون تا آخرین سوال هر درس پیش رفته سپس درس بعدی را آغاز کنند.

وی افزود: داوطلبان باید ‏کنار سوالات زمان‌بر که می‌توانند به آن پاسخ دهند، علامت گذاشته و در انتها سراغ پاسخگویی به سوالات آن درس بروند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
2تحفیف-مربعی.png